A víz világnapja

A víz világnapját ünnepelték Székesfehérváron. „Védd természetesen” szlogennel hirdetett kampányt a Duna Múzeum: a kezdeményezés internetes kvíz megoldására, közkúthoz vezető 6 km-es gyalogtúrára hívta az érdeklődőket, a víz felhasználásával, valamint fotó- és tablókészítéssel.  A díjátadó ünnepségen Siklós Gabriella, az Országos Vízügyi Főigazgatóság szóvivője köszöntötte a megjelenteket. Beszédében hangsúlyozta, ezt a feladatokkal egybekötött pályázatot azért találták ki a fiataloknak, hogy érzékeltessék velük a víz alapvető fontosságát. Horváth Miklós Csaba, a Gazdasági Szakbizottság elnöke, mint volt vízügyes szakember beszédében felidézte, amikor 1993-ban egy konferencián döntöttek a világnapról, hogy az egészséges ivóvíz fontosságára és a vízkészletek veszélyeztetettségére hívják fel a figyelmet.

Az internetes kvíz 7-12. évfolyam korcsoportjában iskolánk Szé/13-as csapata: Kiss Szilárd, Gódány Tamás Balázs, Geda Viktor 2. helyezést értek el. Felkészítő tanár: Jászter Gabriella

Az eredményhirdetés után a díjazottakat 3 csoportra osztották és 3 neves székesfehérvári múzeummal ismerkedhettek meg az ország minden tájáról érkezett diákok.

Mi a Fekete Sas Patikamúzeumot tekintettük meg, ahol a diákok saját fürdősót készíthettek, megismerkedtek a gyógyvizekkel és gyógynövényekkel.