Nagy Dániel az SZKTV-n

A 2017-18-as tanévben végzős asztalos tanulók közül többen is jelentkeztek a Szakma Kiváló Tanulója versenyre. Az elődöntőn szépen szerepelt 3 tanulónk is — Szalai Balázs, Kiss Patrik és Nagy Dániel — , akik mind nagyon szép teljesítményt nyújtottak az írásbeli feladatsor kitöltése során, így mentesültek a szakmunkásvizsga írásbeli feladata alól.

Közülük Nagy Dániel, 74%-os írásbeli feladatmegoldással, azonban lehetőséget kapott arra is, hogy a válogatón a gyakorlati és szóbeli-elméleti tudásáról is számot adhasson.

A verseny második fordulójának megrendezésére a budapesti Kaesz Gyula Szakközépiskolában került sor.

A tájékoztatók elhangzását követően, a tanulók megtudták, hogy egy hagyományos fa fiókot kell elkészíteniük, a rendelkezésre álló, sajnos kissé hiányos műszaki dokumentáció alapján.

Dani ezt a feladatrészt nagyon szép kivitellel és határidőn belül oldotta meg. A szóbeli részben az asztalok gyártástechnológiáját kellet kifejtenie, ahol elmondása alapján minden részletre kiterjedően beszámolt a műveletekről, az alkalmazott anyagokról és gépek üzemeltetéséről.

Az összesítésben az induló 15 versenyzőből a 7. helyet szerezte meg.

A Szakmunkásvizsgán neki már könnyű dolga lesz, hiszen az elért eredményekkel teljesítette mind a három (írásbeli, gyakorlati és szóbeli) kötelezettségét.

Gratulálunk Dani és további sikereket kívánunk!

augusztus 2018
« Júl   Sze »