Mi is felszálltunk a Petőfi Irodalmi Múzeum Arany János különjáratára

2018. szeptember 19-én az érettségiző osztályokkal meglátogattuk a Gárdonyi Géza Művelődési Ház elé leparkolt guruló kiállítást.

Annak rendje és módja szerint a felszállás után a „jegyünket” érvényesítettük és indulhatott az időutazás: interaktív játékok pl. Toldi Miklós-videójáték, a költő nyelvi leleményeit összegyűjtő tesztjáték, zenés, rajzfilmes bejátszások, a fa, mint anyag legkülönbözőbb felhasználásai A walesi bárdok, A Szondi két apródja vagy az Ágnes asszony költemények bemutatásakor. Emellett különböző formájú sisakokat is felpróbálhattak a tanulók.

Nagyon tetszett mindenkinek a kiállítás, nem véletlenül lett a „2018. év kiállítása”

Orsikné Mayer Ildikó

magyartanár

Tanulói vélemények a kiállításról:

„Nagyon ötletes volt a tükrös ballada. A múltba vezető digitális térkép pontos volt és részletes. A „toldis” játék megkedvelteti a fiatalokkal az irodalmat.”

Az eseményről még többet megtudhatnak a médiában:
FEOL
Székesfehérvár Városportál
Fehérvár TV Híradó (7.31-től)

július 2019
« jún   aug »