„Rosz bor”-ral is lehet nyerni…

(Szavalóverseny a Székesfehérvári SZC Vörösmarty Mihály Ipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolájában)

A Rosz bor című vers is elhangzott december 1-jén, Vörösmarty Mihály születésnapján. Ekkor került megrendezésre a már negyed százada hagyománnyá vált Vörösmarty Mihály Megyei Szavalóverseny iskolánkban, amit hosszú évek óta a Szent Donát Alapítvány támogat.

Gimnáziumi, szakgimnáziumi és szakközépiskolai kategóriában mérettették meg magukat a diákok.. A zsűri tagjai Kámánné Szőke Katalin, a veszprémi Padányi Gimnázium magyartanára, Kozma Katalin, magyartanár és amatőr színjátszó és Strasszer Domonkos, a Versünnep döntőse és a Vörösmarty Színház színjátszósa voltak. A versenyt intézményünk igazgatónője, Szépné Holczer Piroska nyitotta meg.

Színvonalas szavalatokat hallottunk, iskolánk diákjai is remekeltek. Eredmények:
Szakgimnázium:
1. Puha Nóra (Székesfehérvári SzC Bugát Pál Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája)
2. Puszta Klaudia (Székesfehérvári SzC Bugát Pál Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája)
3. Papp Annamária (Székesfehérvári SzC I. István Szakgimnáziuma)

Különdíj: Jádi Karina (Székesfehérvári SzC I. István Szakgimnáziuma) és
Csomor Gergely (Székesfehérvári SzC Vörösmarty Mihály Ipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája 12.FNÉ osztályos tanulója, felkészítő tanára Orsikné Mayer Ildikó)

Gimnázium:
1. Keresztesi Boglárka (Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola)
2. Balázs Fanni (Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola) és
Kozma Krisztián (Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium)
3. Király István (Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola)

Szakközépiskola:
1. Kovács Ferenc (Székesfehérvári SzC Vörösmarty Mihály Ipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája 1/9/3 osztályos tanulója, felkészítő tanára Réger-Kovács Adrienn)
3. Vida László (Székesfehérvári SzC Vörösmarty Mihály Ipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája 1/9/2 osztályos tanulója, felkészítő tanára Réger-Kovács Adrienn)

Gratulálunk a nyerteseknek, és minden szereplőnek!
A diákok oklevelet, könyvutalványt kaptak; és valamennyi résztvevőnek az iskola tanműhelyében készült ajándéktárggyal kedveskedtünk. A szavalóversenyen 27 diák vett részt, több tanulót felkészítő tanára, szülője is elkísért. Jó hangulatú beszélgetéssel zártuk a költő születésnapját és megegyeztünk abban, hogy jövőre is találkozunk.

március 2019
« feb   ápr »