Szalagavató ünnepség a Vörösmartyban

„Van-e érzés, mely forróbban és sejtelmesebben megdobogtatja az emberi szívet, mint az ünnep és a várakozás izgalma?”

2019. február 15-én, pénteken bensőséges ünnepség keretében került megrendezésre végzős diákjaink szalagtűzése.

Végzős osztályaink, az ünnepeltek:
• 13 FNÉ kétéves, érettségire felkészítő szakközépiskolai osztály
osztályfőnök: Daláné Papp Gabriella

• 11/1 kőműves és hidegburkoló, és festő, mázoló, tapétázó osztály osztályfőnök: Tarr Péter
szakoktatók: Lepsényi József és Májer József, Soós László, Szabó László

• 11/2 központifűtés- és gázhálózat rendszerszerelő osztály osztályfőnök: Bagoly László
szakoktatók: Vámosi János, Turáni Zoltán és Spindler István

• 11/4 asztalos osztály
osztályfőnök: Horváth Gábor
szakoktató: Horváth Rudolf

• 11/5 ács és asztalos osztály
osztályfőnök: Jászter Gabriella
szakoktató: Knauz Zsolt

• SZH/2 osztály
osztályfőnök: Zánthóné Rácz Marianna
szakoktató: Rankl József

Jó hangulat, bensőséges várakozás előzte meg február hónap második hetét, hiszen végzős diákjaink örömteli izgalommal készültek szalagavató ünnepségükre. A kis szalag feltűzése, mely az iskolai tanulmányok befejezését szimbolizálja, hosszú időkre tekint vissza a mi iskolánkban is.
Az iskolazászló és a vezetőség ünnepélyes bevonulását követően Kovács Ferenc 9/3 osztályos tanuló Reményik Sándor: Akarom című versét szavalta el. Majd az igazgatónő és a végzős tanuló ünnepi beszéde következett. Végül az ünnepi pillanat, a szalagtűzés következett.
A szalagavató táncos programmal folytatódott: a Zorba táncegyüttes mutatott be nagysikerű műsort.
A rendezvényt a 13 FNÉ osztály diákjai zárták: a gyönyörű keringőt Macarena tánc követte. A szülő – diák tánc pedig könnyeket csalt minden vendégünk szemébe.
A központi rendezvény után az osztályok a feldíszített tantermükben fogadták a családtagokat és a tanáraikat, hogy az elmúlt évekről közösen is megemlékezzenek.

május 2019
« ápr   jún »