Vörösmartys csapat sikere Sopronban

IV. Meghívásos Faipari Szakmai Verseny és Workshop
Soproni Egyetem Simonyi Károly Kar és Bázisiskolái
Sopron, 2019. április 4-5.

A Soproni Egyetem Simonyi Károly Kara idén negyedik alkalommal hirdette meg a Faipari Szakmai Versenyét, bázisiskolai rendszerén keresztül. Az egyetem csapatával együtt 12 résztvevői csoport indult a megmérettetésen.
A két napos szakmai rendezvényen a csapatok elméleti és gyakorlati tudásukról is számot adtak.
Iskolánkat a Jójárt Richárd, Körmendi Ádám és Tauz Milán alkotta 3 fős csapat képviselte. Felkészítők Horváth Rudolf és Horváth Gábor tanárok voltak.
A nyitórendezvényt követően a csapatok egy órát kaptak az írásbeli feladatsor megoldására.
Ezt követően a tanulóknak négy helyszínen, 10-10 percben kellett gyakorlatias elméleti feladatokat megoldani és szakszerűen előadni annak megoldását. Ennek keretében:

– fel kellett ismerniük egy korszerű nyílászáró szerelvényeit, és annak szerelését, működését kellett elmagyarázniuk,
– faipari megmunkáló szerszámok ismerete következet,
– végül fafaj felismerés és ragasztóanyag ismeret zárta a sort.
Mindezzel párhuzamosan elkezdődött a gyakorlati feladat kivitelezése is, ami egy egyszerűnek tűnő, ám annál összetettebb ajtószerkezet elkészítése volt.
Az este beszélgetéssel és felkészüléssel telt, melyre a következő napi gyakorlati versenyrészben volt nagy szükség.
Másnap a csapatok 8 órakor, rajtra készen várták az instrukciókat, és nagy lendülettel kezdtek a termék gyártásának folytatásához.
A verseny befejeztével az ebéd után az asztaloknál a fő téma a gyártás során felmerült kérdések, hibák és sikeres megoldások voltak.
A résztvevő 12 csapatból az összesítést követően tanulóink a meglepetést okozó 3. helyezést érték el. Ez a szép eredmény bizonyítja a csapatban való gondolkodás sikerét, és tanulóink remek munkavégzését. Ez az előkelő helyezés azért is kiemelkedő, mert diákjainknak erős mezőnnyel – technikusok, egyetemisták – kellett versenyezniük.
Egy csillogó éremmel, tapasztalatokkal gazdagodva, és a következő évi versenyt tervezgetve indultunk haza a megmérettetést követően.

Gratulálunk a csapatnak!

június 2019