NEMZETKÖZI ÁCS VERSENY

2019. május 16-án iskolánk két tanulója, Dörögdy Dániel és Jánosi Dominik (11/5) az alsó-ausztriai nemzetközi ácsversenyen vettek rész. A nagy hagyományokkal bíró pöchlarni szakiskolában 5 ország 21 tanulója ragadott fűrészt, hogy bizonyítsák rátermettségüket. A feladat egy bonyolult tetőszerkezet elkészítése volt. Egy nem derékszögű talpszelemen készítése egy élszarufával, egy sifterrel és egy normál 40 fokos tetőhajlás szöggel rendelkező szarufával. A szaruzat egy oszlopon támaszkodott. A színvonalas versenyen Dörögdy Dani a negyedik, Jánosi Dominik a nyolcadik helyen végzett. Teljesítményükhöz gratulálunk!