III. Vörösmartys Nyári Tábor, 2019

Az idei tanév végén harmadik alkalommal rendeztük meg az 5 – 7. évfolyamos általános iskolás diákok számára a Vörösmartys Nyári Táborunkat iskolánkban. A lelkes érdeklődőknek bemutattuk iskolánkat, és az itt tanulható szakmákat.
Az első napon játékos ismerkedés, csapatépítés, az iskola és a tanműhelyek megismerése volt a program. Izgalmas, érdekes helyeket mutattunk meg a kisdiákoknak.
A második napon az asztalos szakma titkaival varázsoltuk el a táborozó gyerekeket. A varázslat után madáretetőt, lőszeres láda makettet készítettek, és kipróbálták az asztalos szakmához kapcsolódó szerszámokat.
A harmadik napon az épületgépészet rejtelmeibe pillanthattak be, méréseket végeztek, napelemes ventilátort készítettek, és a csőszerelő műhelyben tevékenykedtek.
A negyedik napon a már előzőleg elkészített madáretető festésére, a festő szakma kipróbálására került sor. A madáretetőt a diákok hazavihették, és reméljük, örömmel látogatják a remekműveket a madarak.
Az utolsó napon az építőipari szakmákkal ismerkedtek meg az általános iskolás diákok. Csempéből mozaikot készítettek, majd megismerkedtek a kőműves, a burkoló, az ács szakma szépségeivel.

Az ingyenes Vörösmartys Nyári Tábor ismét nagy sikert aratott, a táborozó diákok jól érezték magukat iskolánkban. Remek szakmákkal ismerkedhettek meg, ami segíti a pályaválasztásukat.

Kedves 5 –7. évfolyamos általános iskolás diákok!
Jövőre is várunk benneteket szeretettel az izgalmasabbnál izgalmasabb szakmák közötti kalandozásban.

szeptember 2019
« aug   okt »