Vörösmartysok látogatása a KEMMP-ben

2019. október 9-én iskolánk valamennyi 9. évfolyamos osztálya látogatást tett a pákozdi Katonai Emlékparkba.
A KEMPP Nemzeti Emlékhelyünk, a honvédelem bölcsője, mely az 1848. szeptember 29-i pákozd-sukorói csatának állít emléket.
A látogatás alkalmával nagyon sok érdekességet ismerhettek meg diákjaink:
• Megtekintettünk egy világháborús barakkot, melyet valódi lövészárok ölel körül; megismertük a sáncépítés menetét és láthattunk eredeti, csatamezőkön talált emberi és tárgyi maradványokat.
• A Pákozdi csata emlékkiállításon különféle fegyvereket mutattak be, illetve interaktív módon harcolni is lehetett egy ütközetben.
• Érdekfeszítő előadás volt a „Magyarok a békefenntartásban” címmel. A diákok néma csendben hallgatták, hogy milyen körülmények között dolgoznak magyar katonáink a világ különböző tájain lévő missziókban.
• Nagy örömet szerzett a szuronyok, szablyák, kardok, karabélyok, lovassági pisztolyok, lőfegyverek kipróbálása is, miközben nem kis meglepetést okozott a tanulóknak, hogy egy-egy fegyver bizony igen nehéz volt.
A programon sok élménnyel és tudással lettek gazdagabbak diákjaink. Mindenki nagyon jól érezte magát ezen az érdekes kiránduláson.

november 2019
« okt   dec »