Megyei szavalóverseny a 65. jubileumát ünneplő Vörösmartyban

Megyei szavalóverseny a 65. jubileumát ünneplő Vörösmartyban

2019.11.29.

A 65. jubileumát ünneplő iskolánk magyar munkaközössége éppen 30. éve rendezi meg iskolánk névadójának tiszteletére a Vörösmarty Mihály megyei szavalóversenyt a megye középiskolás tanulói számára.

Szép hagyományunk ápolásában örömmel tapasztaltuk a Fejér megyei diákok aktív részvételét. Idén 28 nevezés érkezett a gimnáziumi, szakgimnáziumi és szakközépiskolai kategóriában. A rendezvényt hosszú évek óta a Szent Donát Alapítvány támogatja, melynek odaítélését ezúton is megköszönjük Képli Mária kuratóriumi elnöknek.

A jubileum alkalmából Szépné Holczer Piroska igazgatónő köszöntötte a résztvevőket, majd Matuz Jánost kérte fel az első Vörösmarty-vers elmondására. A verseny szünetében Liszits Ferencné, a Szent Donát Alapítvány részéről, Réger-Kovács Adrienn magyartanár és Orsikné Mayer Ildikó, a szavalóverseny rendezője mondtak iskolánk névadójától verseket.  A zsűri tagjai / Matuz János, Kámánné Szőke Katalin és Kozma Katalin / a szavalatok elhangzása után értékelték a diákok előadását, jó tanácsokkal látták el a jövőre vonatkozóan a szavalókat. Végül a zsűri tagjai is, Vörösmarty előtt tisztelegve, verseket szavaltak.

A rendezvény az ajándékok, oklevelek kiosztásával zárult.

Eredmények:

Szakgimnáziumi kategória:

Megosztott 1. helyezés:

• Jójárt Richárd – SZSZC Deák Ferenc Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája
  • Kántor Kitti – SZSZC Perczel Mór Szakgimnáziuma,
  • Szakközépiskolája és Kollégiuma

Megosztott 2. helyezés:

• Csomor Gergely – SZSZC Vörösmarty Mihály Ipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája
  • Pataki Benedek – SZSZC Váci Mihály Ipari Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma

Szakközépiskolai kategória:

1. helyezés: Temesvári Donát – DSZC Dunaferr Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája
  2. helyezés: Birtalan Dániel – SZSZC Vörösmarty Mihály Ipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája
  3. helyezés: Henyei Lilla – DSZC Dunaferr Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

Gimnáziumi kategória:

Megosztott 3. helyezés:

• Szücs Bátor Máté – Pannon Oktatási Központ Dunaújvárosi Magángimnáziuma
  • Császár Dóra – Pannon Oktatási Központ Dunaújvárosi Magángimnáziuma

Gratulálunk iskolánk tanulóinak: Csomor Gergelynek 13 FNÉ (felkészítő tanára Orsikné Mayer Ildikó) és Birtalan Dánielnek 9/1 (felkészítő tanára Réger-Kovács Adrienn), dobogós helyezésükhöz.

április 2020
« Már   máj »