EuroSkills asztalos szakmai verseny válogatója

Az elmúlt időszakban három tanulónk, Nagy Dániel, Körmendi Ádám és Knauz Zoltán készült a 2020-ban, Grazban megrendezésre kerülő Szakmai Európa bajnokság bútorasztalos előválogatójára. A feladat egy nyolcszögletű asztal elkészítése volt két versenyrész keretében.

Az első etapra november 26-án került sor, ahol a 19 résztvevőből két versenyzőnk jutott tovább. Ez nagyon szép eredmény tudván azt, hogy az öt legjobb kerülhetett abba a csoportba, akik december 10-11-én mérték össze tudásukat a második fordulóban. Itt már csak Nagy Dániel és Knauz Zoltán mutathatta meg mit tanult az elmúlt időszakban az őket felkészítő mesterektől, Sárvári Józseftől és Horváth Rudolftól.

A cél, a kijutás a grazi versenyre most sajnos nem sikerült, de mindkét versenyzőnk külön dicséretet kapott a feladat végrehajtása során tanúsított szakmai hozzáértésükért, munkafegyelmükért, és kitartásukért. Nem szegte kedvüket a mostani eredmény, jövőre újra szeretnének részt venni a válogatón, ahol a Shanghaiban megrendezésre kerülő világversenyre keresik a legjobb épületasztalos versenyzőket.

Gratulálunk diákjainknak a mostani teljesítményhez, és szurkolunk a jövő évi sikeres részvételhez!

február 2020
« jan   Már »