VISSZATEKINTŐ: Gólyatábor és Szakmai Tábor

A Vörösmarty Mihály Technikum és Szakképző Iskola 2020. augusztusát Gólyatáborral zárta. Az új diákokat – egymás- és az osztály megismerésén túl – műhelylátogatás és közösségépítő játékok várták. A tábor sportnappal ért véget, melynek köszönhetően a diákok kellemes fáradtsággal, de nagyon jó élményekkel távozhattak leendő iskolájukból.

Néhány évvel ezelőtt azzal a céllal indítottuk útnak a Szakmai Tábort, hogy az általános iskolás tanulóknak a hasznos és szórakoztató elfoglaltság mellett irányt is mutassunk a pályaválasztásban. A szakmák bemutatásán túl az is kifejezett célunkká vált, hogy közösséget építsünk. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint hogy vannak visszatérő, majd iskolánkban továbbtanuló diákok.

A hetet közösségépítő foglalkozásokkal indítottuk, iskolaismereti versenyt tartottunk kedden, szerdán és csütörtökön műhelyeket látogattunk és hasznos tárgyakat készítettünk, majd a pénteki napon a sportolásé volt a főszerep. Az idei 6 általános iskolást a Vörösmarty tiszteletbeli tagjai közé fogadtuk.

Találkozzunk jövőre!

All-focus