FENNTARTHATÓSÁGI TÉMAHÉT: Ökotúra Sóstón

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma által meghirdetett Fenntarthatósági Témahét jegyében iskolánk 9.A technikum osztálya (osztályfőnök: Orsikné Mayer Ildikó) a SÓSTÓ LÁTOGATÓKÖZPONTBAN járt.

Már az intézmény előterében fából és újrahasznosított anyagokból készült játékokkal találkoztak a diákok, majd a Természetvédelmi Terület tanösvényein barangolva rengeteg új információt szerezhettek természeti értékeinkről, azok megóvásáról. Szó esett méhekről, csigákról, sirályokról, tavirózsákról, orchideákról és számos más védett növényről és állatfajról. Megtanultuk, hogy saját szórakoztatásunkra miért ne etessük az állatokat és mikor töltsük fel magvakkal a madáretetőket, hallottunk a sóstói madárkórház terveiről, megtudtuk, miért nincs szúnyogírtás ezen a területen.

A kirándulás szemléletváltásra ösztönzött, megtanította, hogy kis odafigyeléssel sokat tehetünk a Föld védelméért.

Ökotúránkat egy Stadionlátogatással zártuk, ahol a labdarúgás kulisszatitkaiba nyertünk bepillantást.

október 2020
« Sze   nov »