Sok szeretettel köszöntjük megújult honlapunkon! Az előforduló hibákat folyamatosan javítjuk. Mindenkinek tartalmas, kellemes böngészést kívánunk!

VÖRÖSMARTYS SIKER SOPRONBAN

No Rating

A Soproni Egyetem Simonyi Károly Kara 2020. októberében ötödik alkalommal rendezte meg a Meghívásos Faipari Szakmai Versenyt. Az egyetem csapatával együtt 11 résztvevői csoport indult a megmérettetésen, köztük két csapattal a Vörösmarty Technikum. Iskolánkat Körmendi Ádám, Zádori Levente és Knauz Zoltán  ( 1. csapat), Komjáthy Levente, Benke Géza és Bölkei Péter (2. csapat) képviselte. A felkészítőik Horváth Rudolf és Horváth Gábor tanárok voltak.

A kétnapos szakmai rendezvényen a csapatok elméleti és gyakorlati tudásukról adtak számot.

A nyitórendezvényt követően a versenyzők egy órát kaptak az írásbeli feladatsor megoldására. Ezt követően a tanulóknak négy helyszínen, 10-10 percben kellett gyakorlatias elméleti feladatokat megoldani és szakszerűen előadni: fel kellett ismerniük egy korszerű nyílászáró szerelvényeit, és annak szerelését, működését kellett elmagyarázniuk, majd faipari megmunkáló szerszámok ismeretéből-, fafajok felismeréséből-, valamint ragasztóanyag-ismeretből is bizonyítaniuk kellett hozzáértésüket. Mindezzel párhuzamosan elkezdődött a gyakorlati feladat kivitelezése is.

Másnap a csapatok 8 órakor, rajtra készen várták az új instrukciókat a gyakorlati feladat befejezéséhez.

A mezőny erős volt (egyetemisták és technikusok). Tanulóink a nagy meglepetést okozó 4. (1. csoport) és 10. (2. csoport) helyezést érték el.

Tapasztalatokkal gazdagodva és a következő évi versenyt tervezgetve, boldogan indultak vissza Székesfehérvárra.

Gratulálunk a csapatoknak!

ESEMÉNYNAPTÁR

november 2020
hkscpsv
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30       
« okt   dec »

Fontos információk

E-Kréta belépés

Hasznos információk

Kapcsolat

8000 Székesfehérvár, Balatoni út 143.
Tel/fax: 06-22-314 278
Email: titkarsag@vorosmarty.hu

Archívum