Szakmai HÍD-Program részszakképesítés

Iskolánk a 2019/2020-as tanévben a SZAKKÉPZÉSI HÍD PROGRAM keretében:

Szobafestő (21 582 01)

részszakképesítésre várja a jelentkezőket

A HÍDPROGRAM segítséget nyújt  a tanulónak a középfokú nevelés-oktatásba, szakképzésbe való bekapcsolódáshoz, vagy a munkába álláshoz, valamint az önálló életkezdéshez. A szakképzési HÍD-PROGRAM olyan tanulóknak kíván új esélyt és szakképzési bekapcsolódási lehetőséget adni, akiknek az iskola korábban jellemzően kudarcélményt jelentett, akiknek tanulmányi előmenetele akadozott, illetve beilleszkedési nehézségeik adódtak.

Felvehető az a tanuló , aki annak a tanévnek a végéig , amelyben betölti a tizenötödik életévét, és legfeljebb hat általános iskolai évfolyamot végzett el sikeresen, illetve aki már nem tanköteles és a képzésbe való belépés időpontjáig legfeljebb a huszonharmadik életévét töltötte be.

A szakképzési hídprogram két évfolyamos képzési idejű és záróvizsgával, valamint részszakképesítés megszerzésére irányuló komplex szakmai vizsgával zárul.

A szakképzési HÍDPROGRAM záróvizsgája sikeres teljesítése esetén a szervező iskola alapfokú iskolai végzettséget igazoló tanúsítványt állít ki az alapfokú iskolai végzettséggel nem rendelkező tanuló számára.
Ezzel tanulmányaikat középfokú oktatási intézményekben is folytathatják.

A szakképzési HÍDPROGRAMBAN részt vevő tanuló a tanulói jogviszonya fennállása alatt a szakképzésről szóló 2011. évi CLXXXVII. törvény 24/A.§(6) bekezdésében foglaltak alapján évfolyamonként legfeljebb két tanéven keresztül ösztöndíjban részesül.

Az ösztöndíj mértéke a szakképzési HÍDPROGRAM első évfolyamán havonta 8.000 Ft, második évfolyamán havonta 10.000 Ft.

Jelentkezés módja:

A kitöltött jelentkezési lapot aláírva postán (Székesfehérvári SZC Vörösmarty Mihály Ipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája, 8000 Székesfehérvár, Balatoni u. 143.), vagy beszkennelve emailen (titkarsag@vorosmarty.hu) kérjük elküldeni.

Jelentkezési lap

Eljárásrend