16/1/KA101/022786

A 16/1/KA101/022786 Erasmus+ program keretében Mayerné Lőrincz Henrietta, iskolánk tanára, kilenc napot tölthetett Spanyolországban, mely során egy 7 napos képzésen vett részt. Alcala de Henares település adott helyet 2017. március 4-10. között a képzésnek, melyet a Cervantes Training szervezett, s melynek angol címe “Coaching in educational contexts to reduce early school leaving” (Coaching oktatási környezetben az iskolai lemorzsolódás csökkentése érdekében).

A hétnapos képzés célja az volt, hogy a résztvevők megismerkedjenek az Európai Unió végzettség nélküli iskolaelhagyás elleni stratégiájával és az Érzelmi Felszabadítás Technikájával (EFT), amely egy újabb lehetőség az érzelmi problémák kezelésére, akár iskolai környezetben is. A tanfolyamot spanyol előadók tartották angol nyelven. A résztvevők a legkülönbözőbb országokból, Egyesült Királyság, Írország, Görögország, Ciprus, Észtország, Franciaország, Portugália, Litvánia, Izland, Magyarország, és a legkülönbözőbb iskolákból jöttek. A tanfolyam során először elméleti oktatást kaptak a résztvevők, majd a gyakorlatban is kipróbálhatták az EFT-t saját magukon és csoporttársaikon. Az előadó önként jelentkezőket is “kezelt”, mely szemléletesen mutatta be a tanult technikát és annak azonnal érezhető eredményeit. A tanfolyam elvégzéséről angol nyelvű tanúsítványt kapott mindenki. Kérésre Europasst is kiállítottak.

A tanulás mellett kulturális programokra is volt lehetőség. Idegenvezető segítségével ismerkedett meg a csoport Alcala de Henares történelmével és látnivalóival, majd egyéni városnézés következett Madridban és Toledóban.

A kinn töltött kilenc nap alatt nemcsak a tanfolyam anyagával gazdagodott a résztvevők tudása, de kapcsolatokat épültek ki, gyakorlati tapasztalatokat cseréltek.

„Coaching in educational contexts to reduce early school leaving” – az egyik
előadáson

0203Lua – az előadó

04A résztvevők