Erasmus+ Leonardo Da Vinci

• Támogatott pályázatok – PPT bemutató

Partnerségi program – beszámoló

A projekt célja egy, a festő szakmai képzés érdekében kialakított stratégiai  kialakítása.  Ez összehozza az érdekelteket az ITP- projektekben, és a Ma-Flo folytatásaként összehasonlításokat végez a szakmai képzés újonnan, más országokból  belépő képviselőivel, akik a szakképzést és a munka világát képviselik. Különösen fontos az együttműködés a munkaadói szervezet, az Európai Unió Ipari Kamarájának Festő Ipartestületével(UEAPME) a partnerségben. (UNIEP)
A partnerség a következő két ITP projekt eredményeit  fogja össze:
– A  a munkaerő-piaci igényekhez igazodó tanulmányi egységek és a tanulási eredmények
– Az európai képzési rendszerek,  kompetencia profilok összehasonlítása,
Mindkét projekt eredményei jelentősen hozzájárulnak  :
– A vonatkozó uniós szakképzés politikai céljaihoz (a koppenhágai folyamat), és
– Teljesítik az Agenda 2020 stratégiai célkitűzéseit.
A stratégiai partnerség létrehozása segíti a festő szakmára kidolgozott európai szakképzési egységesítési, minőségbiztosítási rendszer, az ECVET átvételét. Ezek által javul a képzés szinvonala, megtörténik a munkaerőpiaci igényeket követő szakmai és személyes készségek közzététele, hatékony intézkedések hozhatók a fiatalok munkanélküliségének csökkentésére.
A partnerség tagjai  ECVET alapján módszertani workshopokat, táborokat szerveznek a tanárok és diákok számára, ahol kipróbálják az ECVET-nek megfelelően kidolgozott módszerek hatékonyságát és alkalmazhatóságát a festő szakmában.
A projekt dokumentálja ezt az új munkafázist. Fontos, hogy ezeket a stratégiákat a partnerek a szakképzésbe átvegyék.

Letölthető anyagok

Magyar és német nyelvű ismertető (.doc)

Berufsbilder und Ausbildung Maler in Ungarn (.ppt)

Szakmai beszámoló Badenből (.doc)

Szakmai beszámoló Teplice (.doc)

Schülercamp in Székesfehérvár (Ungarn) (.ppt)

Schülercamp in Szfv-2014-de (.pdf)

Checkliste (.pdf)

Wieselburg (.pdf)

Érsekújvár – Nové Zámky – képek (.zip, tömörített állomány!)

Teplice – képek (.zip, tömörített állomány!)

Kecskemét – képek (.zip, tömörített állomány!)

Disszemináció – képek (.zip, tömörített állomány!)

Tornaterem festése – képek (.zip, tömörített állomány!)

május 2018
« ápr   jún »